PDA

View Full Version : Sa aibe de lucru butul de tiger



petryca
12-09-2014, 12:09 PM
M-am gandit la ceva pentru meniul shop, de data asta un beneficiu pentru oameni:o grenada cu dmg mare.
M-am gandit la partea cu dmg-ul ca ar putea omora player-ul care o da dar poate gaseste butul sau altii rezolvare.
Astept pareri si raspunsul butului=))
:ass:

JuNNNkie
12-09-2014, 12:16 PM
Abia sa scos awp care avea dmg mare si tu vrei tot cv cu dmg mare?? :contra: clar

petryca
12-09-2014, 12:58 PM
Diferenta intre Awp si grenada e ca la awp trageai 2 gloante si il omorai si aveai toata runda acea arma pe cand grenada o iei cu 10000-15000$ . O poti folosi o singura data(deoarece nu cred eu ca ai tu sute de mii de $ ca sa iei acea grenada) ;).
DMG nu este la fel de mare astfel incat arunci grenada cand sunt mai multi zombie langa tine,tragi un incarcator si ii omori ;)
E un avantaj pentru om cand e singur sau in grup.
E o parere,multumesc oricum :)
:ass:

IoNuTzZ
12-09-2014, 02:18 PM
Eu sunt :pro: , pare ok, dar nu dea mai mult de 300 dmg sau ceva de genu..

Delia ღ❤
12-09-2014, 10:53 PM
Eu sunt :contra:

RaZz0R
12-09-2014, 11:29 PM
sincer nustt ce sa zic.... Abea am scapat de awp... dar da e o diferenta, dar e posibil sa se destabilizeze iara sv, dar in acelasi timp poate prinde la public...
suna bine asa.... Clar nust ce sa zic... astept parerea si lu tiger.

C@mp3R
13-09-2014, 12:30 AM
eu as zice sa fie ceva in shop in mare parte se plang ca nu au ce face cu bani:) eu as propune sa se puna dmg x2 la arma ceva de genu:)

Tim3^sh0T
13-09-2014, 09:53 AM
:contra: damage x2 :contra: grenada cu dmg mare , dc nu faceti o propunere sa faca sv de zp ? asta e atmosfera de biohazard , dupa mine credca ar trebuii sa scoate`m si ibomb`u , cu he grenade slabe sanse ai ca sa ii faci damage mare sau sa il omori din prima , nu uitati ca viata se regenereaza , se poate intampla sa ii dai o grenada si sa ramana cu 1 hp , se duce repede intrun colt sta si isi reface viata :) cu o propunere ca sa face`m serverul populat nu veniti , sau sa mai scapam de lag , cat de multe extra-iteme ca sa mearga sv greu si dupaia zbierati ca dc va da eroare sau dc e lag :) daca vreti ceva funny si usor propuneti sa se adauge pluginul trivia , raspunzi la intrebari de istorie sau matematica si daca raspunzi corect arunci cu gaini cateva secunde , primesti un set de grenazi , mori prin fulger si asa mai departe :)

eu as zice sa fie ceva in shop in mare parte se plang ca nu au ce face cu bani:) eu as propune sa se puna dmg x2 la arma ceva de genu:)
se mai scoate un laser si unu il cumpara 5000$ sau 6000$ daca se plang ca nu au ce face cu banii

~TraNda~
13-09-2014, 06:57 PM
Doctore :| si asa s-a golit rau serverul de cand s-a scosul "AWP"-ul si tu vrei sa se scoata si un laser? fa-ti frate server si fa-l asa ca o sa joci singur.. :|
Stiu ca nu am grad, dar ca jucator chiar ar fi bine, si cum a zis si Ionut, sa fie dmg de 250-300. Ar prinde bine si la public. Ziceati ca multi s-au lasat ca s-a introdus "AWP"-ul dar mai multi s-au lasat ca s-a scos :)

JuNNNkie
13-09-2014, 08:47 PM
Ideea cu laseru nu este buna..Sunt locuri unde nu ai ce face cu 2 lasere dar cu 1 ? :-?

Tim3^sh0T
14-09-2014, 12:35 AM
Doctore :| si asa s-a golit rau serverul de cand s-a scosul "AWP"-ul si tu vrei sa se scoata si un laser? fa-ti frate server si fa-l asa ca o sa joci singur.. :|
Stiu ca nu am grad, dar ca jucator chiar ar fi bine, si cum a zis si Ionut, sa fie dmg de 250-300. Ar prinde bine si la public. Ziceati ca multi s-au lasat ca s-a introdus "AWP"-ul dar mai multi s-au lasat ca s-a scos :)
si ce ai vrea mai mult de la un server de biohazard ? 2 lasere ai , gloante infinite ai , multijump ai , 9 clase de zm ai , ce ai vrea mai mult ? biohazardul nu are extraiteme , doar zp e facut pentru asa ceva :) daca vrei sau vreti extraiteme (grenazi cu dmg mare , damage x2 la arme , supergun , immun , ibomb) dati bani pentru host ca sa tina serverul tot ce vreti si ce propuneti :)si majoritatea nu sau lasat din cauza supergunului sau ca sa scos , sau lasat din cauza hartilor pe care le jucati de 10 ori pe zi :), e serverul full cumva de va stresati de extraiteme ? acum o luna serverul era 15/32 permanent , acum daca mai sunt 10 si nu sau lasat din cauza supergunului sau lasat din cauza hartilor , nici cu boost numai face`ti serverul full :) eu unu as propune sa se dezactiveze shopul cu totul , sa numai existe /shop!!! prima data sa face`m serverul cel putin 20/35 permanent si dupaia poate vorbim despre un eventual shop cu extra iteme , cati dintre voi va preocupa sa populati serverul ? cate reclame pe zi face`ti ? serverul sa golit din cauza ca jucati unele harti de prea multe ori , din cauza ca sa bagat supergunul , din cauza ca sa scos supergunul , din cauza ca sa scos immun si asta din vina cui ? din vina voastra pt ca voi ati propus supergun la inceput , dupaia tot voi ati propus scoaterea lui si tot voi ati golit serverul , eu am luat ban pe 20 de servere ca am jucat cu tagu de clan , nici nu am mai apucat sa fac reclama :) si dc sau lasat din cauza ca sa scos awp ? iti spun eu dc , din cauza ca sunt prea buni , fara awp sunt ***** toti , eu aveam 40-20 sau 30-15 numai din lasere si arma , altii aveau 70-1 80-10 cu supergun!

~TraNda~
14-09-2014, 02:17 AM
Daca tu zici ca 40-20/ 30-15 e scor bun.. doar din lasere, uite ca eu am facut 47-13. Nu zic ca a fost o idee rea sa se scoata "AWP"-ul, dar chiar nu mai ai ce face cu banii, nici /antidote nu mai merge.. eu nu stiam ca s-a scos, dar ma rog. Si faza cu mapele? Frate, sunt eu de vina? Tot ei le aleg, si dupa tot lor nu le convine si cer ca disperatii sa se schimbe. Admin pe server? Nu am mai vazut unu' de 2 zile.. Reclama mereu tin pe mess, pe multi i-am adus de la mine de la liceu, dar nu m-am laudat! Era problema cu overflood, jumatate din ei au plecat, s-a scos "AWP"-ul, s-au dus toti. Chiar ei mi-au zis ca s-a "nasparlit" serverul. Si tu zici ca din vina noastra s-a golit? Ti-am spus, fa-ti server asa cum zici tu si dupa sa il faci biohazard, dar un pic mai spre zp, gen: o bomba, o arma. Nu zic cum a fost "AWP"-ul, doar am dat exemple si dupa sa imi spui diferenta

Tim3^sh0T
14-09-2014, 11:54 AM
Daca tu zici ca 40-20/ 30-15 e scor bun.. doar din lasere, uite ca eu am facut 47-13. Nu zic ca a fost o idee rea sa se scoata "AWP"-ul, dar chiar nu mai ai ce face cu banii, nici /antidote nu mai merge.. eu nu stiam ca s-a scos, dar ma rog. Si faza cu mapele? Frate, sunt eu de vina? Tot ei le aleg, si dupa tot lor nu le convine si cer ca disperatii sa se schimbe. Admin pe server? Nu am mai vazut unu' de 2 zile.. Reclama mereu tin pe mess, pe multi i-am adus de la mine de la liceu, dar nu m-am laudat! Era problema cu overflood, jumatate din ei au plecat, s-a scos "AWP"-ul, s-au dus toti. Chiar ei mi-au zis ca s-a "nasparlit" serverul. Si tu zici ca din vina noastra s-a golit? Ti-am spus, fa-ti server asa cum zici tu si dupa sa il faci biohazard, dar un pic mai spre zp, gen: o bomba, o arma. Nu zic cum a fost "AWP"-ul, doar am dat exemple si dupa sa imi spui diferenta

daca sa nasparlit serverul sa se duca pe altul , toti erau invatati cu munca putina sau deloc si rezultate excelente , adica 70-80 frage pe mapa cine prindea , cine nu cam pe la 50 :)

~TraNda~
14-09-2014, 12:22 PM
Cu tine nu o poate scoate nimeni la capat..
Cum ziceam, stiu ca nu am niciun grad, dar eu, ca jucator, sunt PRO bomba (dmg: 150-200/ $15.000)

Tim3^sh0T
14-09-2014, 02:14 PM
Cu tine nu o poate scoate nimeni la capat..
Cum ziceam, stiu ca nu am niciun grad, dar eu, ca jucator, sunt PRO bomba (dmg: 150-200/ $15.000)
cu bomba sunt de acord , dar sa nu faca serverul figuri si sa dea iar eroare de overflow ca la supergun

petryca
15-09-2014, 01:31 PM
Da...vad ca ati facut chat aici si nu sunt ferm convins de ceea ce spui,Crazy...
Ideea e in felul urmator:acest server a evoluat enorm de cand am intrat eu prima data si pana in prezent!
A zis cineva ca e o limita bine stabilita in zp si zb? Nu cred...
Cat despre grenada,se pare ca nu s-a inteles ideea.
Eu,om fiind, sunt atacat de mai multi zombie.Arunc o grenada si ii ia undeva la 250 hp.Cu cateva gloante l-as putea dobora sau pur si simplu ar putea pleca sa-si refaca viata. Nu as pune in pericol in niciun fel serverul ,sa se destabilizeze!
AWP a fost o problema,desi unora le era pe plac(recunosc faptul ca si mie imi placea). Reducea substantial sansa zombie-lor deoarece avea DMG mare. Reflecteaza asupra a ceea ce am zis si nu mai spune concluzii pripite!
Astept sa raspunda si ceilalti playeri,interesati de serverul de zombie!
150-200 DMG ,10-15000$ ;)
:ass:

-=dcL=-
15-09-2014, 05:21 PM
Si eu sunt pro grenada.nici ideea lui camper cu x2 dmg,nu mi se pare foarte rea.Si daca tot o sa se uite tiger la asta ,poate sa spuna cand se introduce iar antidotul?

JuNNNkie
16-09-2014, 07:48 AM
antidotu a fost in pluginul cu awp si daia nu mai este acuma! abyss a zis ca o sa vorbeasca cu max

|HD|MeRceR*
20-09-2014, 08:34 PM
:pro: pentru , daca s-a scos awp macar asta sa i-a cel putin 150 dmg la zm... :D sa fie si cu 8.000$ :D

Tim3^sh0T
21-09-2014, 12:41 PM
credca he cu 150 dmg la 8000$ e de ajuns , fara antidote/awp/immun este foarte bine.

JuNNNkie
23-09-2014, 11:35 AM
uitati aici pluginul cu antidote <b>You have to register to ba able to see this link</b> ad.php%3Fp%3D890167&ei=fzAhVJG8IoW_ywPrv4LoAQ&usg=AFQjCNGKVVvPjQi9vTmeF5B6ZwboBe9nHg ( <b>You have to register to ba able to see this link</b> ad.php%3Fp%3D890167&ei=fzAhVJG8IoW_ywPrv4LoAQ&usg=AFQjCNGKVVvPjQi9vTmeF5B6ZwboBe9nHg) !