PDA

View Full Version : Reclamație player „Patr1ck”



TheOneLeeT
25-08-2014, 12:58 AM
AM RĂMAS TÂMPIT LA FAZA ASTA...
Nick: LeeTeRo
Player reclamat: Patr1ck
Dovezi:
<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
<b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)


Ps: Cum se poate să îți iei kick de la un player?
Ps2: Vă rog eu verificați bine serverul că mie-mi sună chestia asta ca fiind un atac asupra lui.

C@mp3R
25-08-2014, 02:03 AM
Bine ca nu ai luat ban:)) E dubios:|

JuNNNkie
25-08-2014, 09:05 AM
ciudat.. sa vedem ce zice abyss sau tiger

WarGods | RbN
25-08-2014, 09:19 AM
Kicked by console,deci nu a aplicat comanda de pe server,trebuie sa aibe la indemana ftp-ul?altfel n`are cum...(din cate stiu eu).

Tim3^sh0T
25-08-2014, 11:58 AM
exista vreun sistem de votekick pe sv ?? erati putini pe sv si era de ajuns sa voteze 1 2 sa iei kick si luai :) la ftp nu are cum sa aibe acces , numai abyss are acces la ftp , sau poate ca a aflat parola de la ftp si isi face de cap , un shock o sa il potoleasca stai linistit

NastarzZz
01-09-2014, 11:38 AM
Vorba lui camper bine ca nu ti-a dat ban =)) dar nu acuma serios la votekick au acces doar admini dar chiar daca executa comanda tu vezi ca iti apare "KICK ..mamaliga..
1: Da
2: Nu"
iar il legatura de ftp din cate stiu doar Co-ownerii au acces ar trebui sa se uite Abyss sau Tiger in loguri

JuNNNkie
01-09-2014, 01:29 PM
am vorbit cu Tiger a fost o pura coincidenta ai laut kick de la un plugin cv

WarGods | AbySs
01-09-2014, 03:45 PM
Data viitoare cand se intampla ceva de genu si vi se pare foarte dubios sau ceva, ori anuntati rpd pe mess pe mine sau pe Tiger, ori ii dati un ban permanent si el sa vina cu o cerere unban pana se rezolva situatia. Dar daca chiar ar avea acces la winscp nu ai avea ce sa ii faci nici cu ban. Nu ca ar avea cum sa afle parola avand in vedere cat de lunga si aiurea este :))

Tiger
01-09-2014, 09:05 PM
M-am uitat prin log-uri si sunt foarte suspecte acele 2 kick-uri. Atata timp cat nu s-a folosit de alte comenzi (ex: sa-si dea admin / sa-ti dea ban sau shock / etc.), nu poate fi vorba despre acces la ftp / rcon sau chiar un acces la admin.

Parerea mea despre acest incident este ca ai primit kick datorita unui plugin, fie printr-un bug.

Am descoperit o comanda care poate fi trimisa din client direct spre server, cei de la Valve uitand sa inchida aceasta "portita" (cum au procedat la majoritatea dintre ele), si tind sa cred ca este o posibilitate. Trimitand comanda fara argumente se poate vedea ca pe server apare un reply, unul de help al comenzii respective. Problema este nu te poti exploata de aceasta comanda atat de usor intrucat nu ti se permite de indata ca nu esti administratorul server-ului. Tind sa cred ca exista o cale de fraieri comanda astfel incat sa-ti permita sa dai kick oricui ai dori. Din pacate sunt doua probleme:
1. Nu stiu cum se produce pentru a incerca prevenirea ei.
2. Nu se poate da un simplu hook comenzii pentru a face log pentru ca aceasta comanda este trimisa direct spre server, fara intermediare, ci doar folosind orpheu.