PDA

View Full Version : Servere noi !



Vavlux
17-08-2014, 05:35 PM
Am observat ca majoritatea comunitatiilor sunt numai despre C.S 1.6.
V-as sfatui sa incercati sa mai adaugati nu numai servere de C.S. Bineinteles, asta nu inseamna sa nu mai adaugam servere de CS. Insa, ne-ar mai prinde bine si cateva servere noi, cum ar fi de Minecraft, pentru ca mai nou, serverele de Minecraft sunt mult mai cautate. Si in plus, din punctul meu de vedere cel putin, CS a inceput sa se cam invecheasca, oricum si pentru mine este un joc al copilariei :)
Si ca un exemplu, probabil ati observat, atunci cand am adaugat serverul MC.WarGods.Ro in comunitate, am avut mai multi utilizatori pe comunitate. I-am intrebat pe majoritatea de unde au ajuns pe server, si aproape toti au spus ca au ajuns din GameTracker. Intr-adevar, serverul urca destul de rapid in GT, si asta ne-a adus jucatori. Deci, prin urmare, un server de Minecraft, sau orice alt server pe un joc care preferabil, se poate adauga in GameTracker, ar fi bun, atata timp cat urca in locuri rapid. Inca ceva, cand eram mai noi pe minecraft si cautam pe Google "servere minecraft cracked", prima pagina imi aparea pe GameTracker, bineinteles asta cat timp cautam in romana, pentru ca sunt mai multe site-uri internationale cu liste de servere de MC. Anyway, astept pareri.

Teddy
17-08-2014, 07:17 PM
Din cate stiu eu, si din ce am citit pe pagina "home" a site-ului, comunitatea accepta orice server, fie el de Cs, Metin, Minecraft etc. Chestia e ca trebuie sa vina detinatorul server-ului si sa doreasca sa intre cu el aici. Comunitatea e dispusa sa accepte servere, dar acum nu sta nimeni sa caute pe net servere si sa intrebe detinatorii daca vor sa vina aici. Dorinta aceasta trebuie sa vina din partea lor.

Tiger
17-08-2014, 11:41 PM
Vin in completarea comentariului lui Teddy.

Comunitatea WarGods nu produce niciun ban, deci fara un sprijin extern nu se pot achizitiona alte servere. Donatiile, desi putine, ele se duc spre boosturi si sprijinirea la plata hostului a serverelor actuale, nefiind suficiente pentru noi servere. Chiar si daca am pune reclame pe forum (gen google adsense) tot nu s-ar aduna fonduri suficiente, sa nu mai vorbim de enervarea utilizatoriilor care ne viziteaza forum-ul. Momentan, toate serverele sunt platite de oameni care au un loc de munca si platesc din proprii lor bani pentru mentinerea lor ca altii sa se poata bucura de ele.

De ce crezi ca am facut acele topicuri de promovare si de creare de topicuri utile? Pana nu invatam ce inseamna cuvintele "activitate" si "implicare" nu ne vom putea bucura de mai multe vizite. Daca fiecare dintre cei activi pe forum s-ar stradui sa faca macar un topic pe zi sau macar sa promoveze comunitate, intr-un fel sau altul, s-ar ajunge mult mai departe.

^JoK3R^
30-08-2014, 08:18 PM
Comunitatea WarGods accepta orice server ,iar cs-ul ramane pe primul loc :P

^ShyphTER #
17-11-2014, 05:11 PM
Cam asa e cs pe primul !

AlinT3o22
25-11-2014, 10:37 AM
Eu am intrat cu serverul meu in comunitate si incerc sa populez serverul ,dar si comunitatea .. Daca pot primi putin ajutor din partea voastra ? Cateva ideii de populare a serverului ?
Prin popularea serverului , populez si comunitatea.

Teddy
25-11-2014, 04:18 PM
Cam greu cu popularea serverelor in ziua de azi. Iti spun din experienta, am avut si eu vreo 3. Poti face reclama pe diverse site-uri de specialitate, dar nu o sa iti intre mai mult de cateva persoane. Cea mai buna metoda de a face reclama eu consider ca e cea prin viu grai. Sa spui prietenilor, acestia vor spune altora si tot asa. Eu asa am ajuns in comunitate. Jucau niste colegi cs, apoi am luat si eu server-ul si usor, usor mai toata scoala juca aici.

AlinT3o22
01-12-2014, 01:55 AM
Da eu oricum am facut reclame pe diferite site-uri,am dat mass-uri pe skype/yahoo messenger si pot sa spun ca a dat rezultate,putine dar totudi bune,la inceput cand am deschis serverul media de playeri pe zi erau 1-2-3 maxim,iar dupa o saptamana sa ajuns la 10-12 playeri pe zi, sper ca in continuare sa creasca ..Deja si pe forum am adus cativa membri .