PDA

View Full Version : Best Friend



Vavlux
05-08-2014, 03:40 PM
Salut, m-am gandit la o idee astazi. As propune sa se implementeze o posibilitate de a face pe cineva din lista de prieteni, best friend. Adica, el va aparea intr-o lista de prieteni separata, numita "Best Friends" sau "Cei mai buni prieteni" a utilizatorului. De exemplu, daca eu as avea o persoana la prieteni, si as vrea sa-l fac cel mai bun prieten, pot sa apas pe un buton pe care sa scrie "Fa cel mai bun prieten pe (Nume aici)" si ar aparea in lista de care am zis mai sus. Am auzit ca exista un plugin pentru asta dar nu sunt 100% sigur. Astept pareri :)

RaZz0R
05-08-2014, 03:43 PM
Mie mi-ar place, desi eu as prefera un BlackList:D:) Cred ca avea mai multe persoane acolo.

Vavlux
05-08-2014, 03:48 PM
Ar merge si blacklist, dar oricum deja e ignore :P

Teddy
05-08-2014, 03:50 PM
Nu vad rostul unei asemenea implementari. Ce mi-e "prieten", ce mi-e "cel mai bun prieten". Daca ar fi sa ne conformam standardelor normalitatii morale nici nu ar trebui sa facem astfel de departajari. Oricum, ignorand etica, tot nu vad cu ce ar ajuta. Mai bine s-ar lucra la securizare, ca sa nu mai patim ca luna trecuta.

Tiger
05-08-2014, 04:03 PM
De acord cu Teddy. Cat despre securitate, s-a eliminat posibilitatea/privilegiul/autorizarea ca user-ul bazei de date sa poata sterge tabelele. Asadar, printr-un singur query nu se mai pot sterge tabelele, este strict nevoie de panoul de control pentru a face asta.

Propunere respinsa.

:locked: