PDA

View Full Version : Dilema Vietii



iSwearSheWas18 :O
03-08-2014, 02:37 PM
pe zm_infantry cutia rosie (cea care se afla pe aceasi linie cu rampa) pe tunel daca pune careva un lm este block?

In conditiile in care daca il pui in capat la intrare vor putea ajunge la buton si automat te fac zm sau pe lung si bineinteles nu o sa te atace nimeni.

SOOOOO Any Opinions?? -,-

Sxe
03-08-2014, 02:47 PM
Eu unul pun lm in tunel cu toate ca fac block.. Atlfel nu ai cum vorba ta iSwearSheWas18 :O daca pui in cutie ajunge zm apasa "E" deshide cutia si vine altu si te ia.. iar pe lung o sa strige tot serverul la tine "Asta joaca cu lm pe lung " si nu stiu ce.. Eu asa joc cu lm in tunel :)

Tim3^sh0T
03-08-2014, 02:56 PM
Dc nu dati un search sa vedeti ce este pe forum ? presupun ca 70% din voi nici nu ati citit tot ce este pe forumul de zm :) dar sper ca macar regulamentul l`ati citit :)
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

iSwearSheWas18 :O
03-08-2014, 03:09 PM
UHHHHH My bad... nu n-am citit regulamentul -,-

WarGods | AbySs
03-08-2014, 04:02 PM
Si care este dilema? am zis clar ca este voie cu lasere pe lung, cum adica tipa sv la voi? Atunci nu te mai duci acolo deloc si gata, sa nu va prind cu laseru pus pe marginea tunelului ca va dau remove direct.
P.S.Bonjur, mai pune tu lasere pe tunel sa blochezi fizic alt om sa poata venii si el acolo si te asigur ca prima data cand te-am prins(mai am obiceiul sa intru si cu alte nick-uri sa vad ce faceti pe sv) ai sa ai remove direct.

RaZz0R
03-08-2014, 04:33 PM
Abiss, daca pui lm (cum spune bonjur) pe marginea tunelului, nu blochezi fizic un alt om, el poate intra doar daca ai un singur lm. Dar cand vin zm si pun peste lm tau alt lm atunci se creaza blocajut fizic. Si eu cred ca nedumeriea asta o au iei, si anume daca pui un singur lm pe tunel (omun poate sa treaza) si vine un zm si pune peste lm tau un alt lm (zombieul blocandu-si practic calea de acces), acest lucru se considera block.

Sxe
03-08-2014, 04:36 PM
Eu asta am vrut sa spun ce a spus Danger , AbysS ai inteles gresit eu am vrut sa spun ca , daca pun un singur laser (omul poate trece) dar nu am inteles daca am voie sa pun un singur laser pentru ca zm-ul daca vrea sa intre pune peste al meu si face block si asa nu mai poate trece.. deci lamurestema si pe mine

WarGods | AbySs
03-08-2014, 08:17 PM
Daca pui un singur lm si alt om inca poate trece este totul ok, ca zm nu mai poate trece este altceva, poate sa le sparga. Problema aici ar veni de la supergun, cum mai sparge zm un laser cand tu esti cu supergun-u pe el. Asa ca nu plangeti cand zm nu vine la voi ca tine la rank-u lui si acolo este 100% moarte.

IoNuTzZ
03-08-2014, 09:44 PM
Scuzati ca ma bag... Nu prea ai nici cum sa spargi lm pentru ca se sparge foarte greu si te omoara omul pana atunci..

RaZz0R
03-08-2014, 10:30 PM
Ai nevoie de si o strategie ionut:)) Te credeam mai cu experienta. Dar cred ca sti ca, atunci cand spargi lm-ul si omul trage in tine, iesi pestru cateva secunde sa se regenereze viata, timp in care ai un coechipier sa te ajute sau dupa ce se regenereaza te angajezi iara in actiunea de spargere a lm-ului.

Tim3^sh0T
04-08-2014, 12:37 PM
Ai nevoie de si o strategie ionut:)) Te credeam mai cu experienta. Dar cred ca sti ca, atunci cand spargi lm-ul si omul trage in tine, iesi pestru cateva secunde sa se regenereze viata, timp in care ai un coechipier sa te ajute sau dupa ce se regenereaza te angajezi iara in actiunea de spargere a lm-ului.

si daca omul e si mai destept isi da seama cand zm iese sa isi regenereze viata si imediat isi scoate laserul si il pune din nou (ii reseteaza hp`u) :)) asta daca e singurul zm , daca mai sunt si altii ... oricum degeaba sunt ca nu se baga nimeni sa sparga lm , le e frica :)) si sincer , daca sta cu arma destul de aproape de tn te haleste :))

C@mp3R
04-08-2014, 06:45 PM
Sa ma bag si eu:))Si daca esti ultimul om si pui 2:)) hai ca e bine:)) Cum sa zis si mai sus e greu zm iese isi regenereaa viata lm nu:).

RaZz0R
04-08-2014, 09:28 PM
si daca omul e si mai destept isi da seama cand zm iese sa isi regenereze viata si imediat isi scoate laserul si il pune din nou (ii reseteaza hp`u) :)) asta daca e singurul zm , daca mai sunt si altii ... oricum degeaba sunt ca nu se baga nimeni sa sparga lm , le e frica :)) si sincer , daca sta cu arma destul de aproape de tn te haleste :))
But nu mai da din casa:)) pastreaza pentru tine:))

C@mp3R
03-09-2014, 06:10 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Deci sa inteleg ceva de ce nu e voie pana la urma daca tu nu blockezi nici un om sa pui lm asa?
Acum ca sa scos supergun acele lm puse asa se pot sparge.
Daca tot ramane regula asta e aiurea...Cu un singur lm nai ce face daca il pui pe al 2-lea pe lung incep sa faca galagie astea ca scoate lm ecc..
Vreau si eu un raspuns din partea lui abyss. asa jocul devine plictisitor.

Edit: Am uitat sa precizez lm puse asa in cazul in care esti singur sau esti sigur ca nu mai vine nici un om.

IoNuTzZ
03-09-2014, 07:24 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Deci sa inteleg ceva de ce nu e voie pana la urma daca tu nu blockezi nici un om sa pui lm asa?
Acum ca sa scos supergun acele lm puse asa se pot sparge.
Daca tot ramane regula asta e aiurea...Cu un singur lm nai ce face daca il pui pe al 2-lea pe lung incep sa faca galagie astea ca scoate lm ecc..
Vreau si eu un raspuns din partea lui abyss. asa jocul devine plictisitor.
Gresit, daca pui asa in cutia cu usa de pe infantry de exemplu, nu pot trece nici oamenii, am testat asta.