PDA

View Full Version : Jocuri cu cerinte mici



Sxe
27-07-2014, 10:47 AM
Salut astazi m-am gandit sa nu mai postez decat un joc si ala sa fie cu cerinte gen WOW :O
Si aici in acest topic o sa postez jocuri cu cerinte mici . si care nu necesita conectiune la internet sau cu contectiune la internet.

Iar printre astea si un clasament nu numai bazat pe grafica ci pe poveste

1. Primul joc este NFS Most Wanted (jocul video din 2005)
- O mica descriere a jocului : Povestea īncepe cānd jucătorul, conducānd un BMW M3 GTR spre Rockport, o īntālnește pe Mia, o fată ce īl va ajuta mai tārziu. La intrarea sa īn oraș, jucătorul īl īntālnește pe sergentul Cross și pe partenera sa, care dețin un Chevrolet Corvette C6.
Cerinte de Sistem :
Windows XP,7,8
Procesor de 3Ghz sau mai mare
Memorie RAM de minim 1 GB
DVD-ROM
3GB Spatiu pe disc
Placa de sunet si placa video compatibile DirectX 9.0c.
Placa video trebuie sa fie minim un GeForce 5900 sau Ati 9800 cu minim 256MB VRAM
Pentru Multiplayer trebuie sa aveti Internet sau Lan.

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

2. Call of duty 2
- O mica descriere : este continuarea lăudatului joc Call of Duty. A fost dezvoltat de Infinity Ward și publicat de Activision. Acțiunea jocului este plasată īn timpul celui de-al doilea război mondial și este experimentată din perspectiva a trei soldați, unul din Armata Roșie, unul din Armata Americană și doi din Armata Britanică. A fost lansat pe 25 octombrie 2005 pentru Microsoft Windows, pe 13 iunie 2006 pentru Mac OS X și pe 15 noiembrie 2005 pentru Xbox 360. Alte versiuni au fost dezvoltate pentru telefoane mobile, Pocket PC-uri și Smartphone-uri.
Cerinte de Sistem :
3D hardware accelerator card required - 100% DirectX 9.0c compatible 64MB hardware accelerator video card and the latest drivers*
English version of Microsoft Windows 2000/XP
Pentium IV 1.4GHz or AMD Athlon XP 1700+ processor or higher
256MB RAM (512MB RAM recommended)
100% DirectX 9.0c compatible 16-bit sound card and latest drivers
100% Windows 2000/XP compatible mouse, keyboard and latest drivers
4.0GB of uncompressed free hard disk space (plus 600MB for Windows 2000/XP swap file)
8x speed CD-ROM or 2x DVD-ROM drive

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Si am sa revin intr-un alt topic cu continuare acestuia.