PDA

View Full Version : Probleme



Tim3^sh0T
26-06-2014, 02:34 PM
Dupa cum stiti , scapi de o problema dai de alta :)) am cateva intrebari si cateva sugesti , mereu se vede pe server "iati lm din spawn " , "scoate lm ca sa trec" , etc ...

Lasermine:-Cand un om pune laser in spawn , este infectat si moare in propriul lm sau in orice alt lm , este obligat sa ia laserul ?
-Cand un om pune laser oriunde pe mapa , este infectat si lasa lm`urile acolo (intentionat) este obligat sa ia lm ?

Server : De ce cand sunt om , ma infecteaza cineva si mor imediat intr`un lm dupaia ma baga spec ?

Eroare reliable channel overflow : Am prins cam de ce da eroarea asta , nu stiu daca va ajuta la ceva dar poate va dau cateva ideei despre ce e vorba , eroarea asta apare cand sunt multe flare`uri intr`un loc (la sfarsitul rundei te scoate daca esti cu fata la ele) , cand sunt luate mai multe supergunuri intr`o runda , cand sunt lasere multe pe harti mici (de_dust2_moama 26/32) playerii nu au nicio legatura , chiar daca ar fi 32/32 pe de_dust2_moama nu ar trebuii sa dea eroarea , eventual ar trebuii sa omoare vreo 5 6 automat ca nu are unde sa ii spawneze. Astept raspunsuri si pareri :)

Reckless
26-06-2014, 03:43 PM
1.Eu am patit,exclusiv pe ''de_dust2_moama'',sa dau /zspawn sa mor intr-un laser si apoi sa reinviu imediat dupa fara sa lansez nici o comanda.Pur si simplu ma spawneaza imediat,cam in ~2-3 secunde:)) .Si sunt mai multe BUGuri legate de laser,ca de exemplu cineva intra spectator dar laserele lui raman activate pe toata durata rundei chiar si in rundele urmatoare.Evident in cazul lor nu iarta nici oameni nici zombie:)).
2.Sunt situatii in care un admin poate obliga pe cineva sa isi scoata lmurile daca acestea blochiaza un alt zombie care nu poate sa atace,asta mai ales cand sunt puse pe lung.Am patit-o pe infantry.Si bine inteles sa nu blocheze fizic intrarea si sau iesirea,in cazut asta se da slay direct.
3.Ar fi o idee buna sa nu se mai permita amplasarea lm-urilor in zona de spawn.Pe zm_2010 am patit intr-o runda sa pierd toti bani de awp dand /zspawn,asta pentru ca nu suport sa stau si cate 3 minute degeaba.

Cam asta e punctul meu de vedere,asteptam si opiniile celor competenti in domeniu.Numai bine!

Tim3^sh0T
26-06-2014, 03:47 PM
1.Eu am patit,exclusiv pe ''de_dust2_moama'',sa dau /zspawn sa mor intr-un laser si apoi sa reinviu imediat dupa fara sa lansez nici o comanda.Pur si simplu ma spawneaza imediat,cam in ~2-3 secunde:))

Te spawneaza automat dar te spawneaza unde ai fost spawnat ultima data adica tot in lm , asa am patit odata am dat spawn am murit in lm si ma spawn tot acolo adica tot in lm :)) asta pentru hartile cu un singur punct de spawn (zm_a3tek). Sar putea face o regula cu "nu puneti lm in spawn" dar cei care sunt (oameni) si au lm in spawn nu stiu de "record s" defapt prea putini stiu , cei care joaca des , cei noi habar nu au ... Sincer , asta e singurul server din Romania in care te lasa sa pui lm rosu peste cel albastru (bug) , pe alte servere esti banat permanent , se permit cam multe pe comunitatea asta , dar unii tot nu sunt multumiti :) Abyss a fost destul de cuminte si a acceptat aproape orice , trebuia sa fie ca pe alte servere fara lm rosu peste albastru (kick/ban) , fara urcare pe mapa , niciun fel de mapa nici macar de_dust2_moama (kick/ban) , fara supergun , ibomb , immun , un laser sa vil dea gratis pe al 2 lea sa il cumparati (16000$) , cam asa e pe celelalte servere de biohazard :)