PDA

View Full Version : Problema conectare



DocTati
26-06-2014, 12:10 PM
Salut,am postat aici in sperante ca cineva poate sa ma ajute cu o problema care pare des la mine : conectarea la server. Deci nu merge sa ma conectez,nu se incarca,apare retry 1 2 3 si nimic.Mi sa mai intamplat de multe ori,dureaza cam 2-3 saptamani pana merge sa ma conectez.Mentionez ca problema asta apare doar cand intra foarte des pe server,mi sa mai intamplat si pe dr si pe furien.
Sper ca cineva poate sa ma ajute.

Reckless
26-06-2014, 12:55 PM
Ai verificat in consola sa vezi ce zice?.Ce scrie acolo?

DocTati
26-06-2014, 01:45 PM
nu sunt banat,am vorbit si cu tiger,nu stie sigur ce are,idee e ca pe laptop merge serverul,dar pe pc nu..nu merg serverele pe care am jucat mult...

Tim3^sh0T
26-06-2014, 02:02 PM
1.reinstaleaza`ti windowsul , 2.dai un telefon la producatorul de la care ai netul si spune`i sa iti schimbe ip (daca il ai static) daca nici atunci nu merge , schimbati placa de retea :)

Reckless
26-06-2014, 03:26 PM
Reinstaleaza-ti CSul,incearca si alte alternative de Counter(personal recomand Warzone,eu personal nu am avut niciodata probleme cu el si joc de cand am aparut pe serverul acesta).Daca nu sterge config-ul si descarca altul de pe net ,apoi il inlocuiesti cu cel sters.Daca ai Steam original atunci nu cred ca ai ce ii face.Reinstalarea windowsului este o masura extrema,nu cred ca orice problema cat de banala ar fi trebuie rezolvata cu reinstalarea sistemului de operare,cu atat mai putin prin inlocuirea componentelor hardware din PC.

Tim3^sh0T
26-06-2014, 03:51 PM
Reinstaleaza-ti CSul,incearca si alte alternative de Counter(personal recomand Warzone,eu personal nu am avut niciodata probleme cu el si joc de cand am aparut pe serverul acesta).Daca nu sterge config-ul si descarca altul de pe net ,apoi il inlocuiesti cu cel sters.Daca ai Steam original atunci nu cred ca ai ce ii face.Reinstalarea windowsului este o masura extrema,nu cred ca orice problema cat de banala ar fi trebuie rezolvata cu reinstalarea sistemului de operare,cu atat mai putin prin inlocuirea componentelor hardware din PC.
Si eu am avut o problema banala , se misca cs`u greu , nu aveam ce sa ii fac , am reinstalat windowsul si cam aia a fost :) , daca si dupa reinstalarea windowsului ii face la fel credca va trebuii sa schimbe placa de retea :) au si piesele din pc o limita :) Cat despre steam , e la fel ca si cum nu ai avea , dai niste bani aiurea , crezand ca se misca cs`u mai "bine" , jocurile sunt la fel ca netu , nu poti sa "maresti viteza" cu un "program" dupa net :) ca sa joci mai bn cs singurul lucru e hack`ul(codurile) sau cu ani buni de antrenament :) steamul schimba calitatea sau alte chestii da ... nimic de zis dar niciodata nu o sa dai mai "bine". Steamul e un fel de simbol al gamerilor adevarati :)