PDA

View Full Version : Propunere



Vavlux
03-06-2014, 11:34 PM
Am revenit din nou cu idei, de data asta o secțiune pentru Minecraft. M-am gāndit la asta pentru ca știu cāțiva oameni care joacă Minecraft, nu neapărat din comunitate. După cum m-am gāndit eu, titlurile și descrierile subforumurilor vor fi īn felul următor:

Pluginuri
Aici vei găsi tot despre plugin-urile din Minecraft.
Bukkit
Aici vei găsi informații despre modul de rulare Bukkit pentru servere.
Seeduri
Aici puteți posta anumite seed-uri.
Ajutor
Dacă aveți vreo nelămurire despre Minecraft, puteți posta aici.
Poze
Puteți posta poze din joc, precum casele construite de voi, imagini amuzante etc.
Informații
Aici puteți găsi informații despre joc.
Moduri
Puteți downloada și posta aici moduri pentru Minecraft.
Descărcare
De aici puteți descărca jocul
Noutăți
Aici veți găsi noutăți din lumea Minecraft, precum update-uri.
Diverse
Postați aici tot ce nu ține de cele de mai sus.

Ideea aceasta mi-a venit deoarece mă pricep la Minecraft foarte bine, și aș putea să ajut la creerea secțiunii. Aștept pareri de pro/contra
Baftă!

LeGoLaS
05-06-2014, 08:58 PM
Asa ai hostat srv minecraft,ai srv pregatit?? Daca n-ai nu mai posta aiurea....

Vavlux
05-06-2014, 09:05 PM
Īn primul rānd nu văd ce legatură are serverul cu ce am scris eu mai sus ? Eu am venit cu ideea asta pentru ca uneori mă īntreabă unii dacă comunitatea are servere sau măcar o secțiune, și avānd īn vedere că eu mă pricep la Minecraft și pot posta și anumite resurse acolo, mă pot ocupa eu de ea. Nu trebuie să am serverul gata făcut și īn comunitate pentru o astfel de secțiune. Baftă.

LeGoLaS
06-06-2014, 10:31 AM
Īn primul rānd nu văd ce legatură are serverul cu ce am scris eu mai sus ? Eu am venit cu ideea asta pentru ca uneori mă īntreabă unii dacă comunitatea are servere sau măcar o secțiune, și avānd īn vedere că eu mă pricep la Minecraft și pot posta și anumite resurse acolo, mă pot ocupa eu de ea. Nu trebuie să am serverul gata făcut și īn comunitate pentru o astfel de secțiune. Baftă.
Da dar daca te intreaba ce le spui ?? Cand o sa ai host atunci sa vb.

Tiger
06-06-2014, 12:19 PM
Legolas, te-as ruga sa nu te bagi in seama daca nu ai ceva sugestiv de zis. Omul a propus o categorie pentru Minecraft. O astfel de categorie ar putea aduce mai multi vizitatori pe forum, poate si jucatori.

Propunere acceptata cu conditia sa te ocupi de acea categorie! Nu am pus toate acele subcategori, deoarece unele nu-si vedeau rostul si se puteau crea un topic dedicat pentru ele.

:locked: