PDA

View Full Version : probleme cs (panica !!! ^_^)



iSwearSheWas18 :O
09-05-2014, 11:57 PM
Tot primesc warning connection problem non stop ,practic intru pe sv dupa cateva secunde imi apare. iar internetul merge absolut perfect ,credeam ca poate fi wac-ul de vina dar am incercat si alte cs-uri si aceasi problema .

RaZz0R
10-05-2014, 03:14 PM
parerea mea e ca prolema e la sv. si eu am mai primit aceasta erroae, dar iesam de pe sv si cand intram roblema era emediata

WarGods | AbySs
10-05-2014, 05:22 PM
parerea mea e ca prolema e la sv. si eu am mai primit aceasta erroae, dar iesam de pe sv si cand intram roblema era emediata

Si totusi eu nu am patit asa ceva niciodata(nici nu aud lumea sa se planga de asa ceva). Daca un restart iti rezolva problema cum este de la server?

iSwearSheWas18 :O
10-05-2014, 07:12 PM
finally a mers ,anyway daca careva va avea aceasi problema pm me >_>

WarGods | RbN
10-05-2014, 08:44 PM
Problema se intanpla mai rar,la anumite mape.Pe moama,inf,2010,202 si mapele des jucate nu apare.(din cate am vazut)

iSwearSheWas18 :O
01-10-2014, 02:06 PM
iar am aceasi problema dar numai pe unele mape acum si am tot schimbat cs-ul ,faza e ca atunci cand imi da warning connection problem si intru again ma da cu 1 in fata numelui .

any ideas ?

Tim3^sh0T
01-10-2014, 05:38 PM
reinstaleaza windowsul , e de la tn din pc 100% , nici serverul si nici cs`urile nu au probleme :) am avut si eu o problema de genu , luase`m un virus "dat drq" era criptat , imi dezactiva firewall`u de tot din panoul de control , mi se blocau downloadurile (torrent , direct) la 99% si aveam si lag pe cs :)) , stiu ca mare parte a problemelor se rezolva de aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) pe xp , in rest ce sa mai zic ... mai incearca cu tuneup utilities sa iti faca putin curat prin pc ...

RaZz0R
01-10-2014, 06:00 PM
Am avut si eu problema asta. Pana la urma am schimbat windows-ul si am schimbat si cs ( realizasem ca aveam niste modele zapacite acolo) acum merge super. Incearca variantele astea. daca nici asa ... nust ce sa zic...

Tiger
01-10-2014, 06:16 PM
reinstaleaza windowsul , e de la tn din pc 100% , nici serverul si nici cs`urile nu au probleme :) am avut si eu o problema de genu , luase`m un virus "dat drq" era criptat , imi dezactiva firewall`u de tot din panoul de control , mi se blocau downloadurile (torrent , direct) la 99% si aveam si lag pe cs :)) , stiu ca mare parte a problemelor se rezolva de aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) pe xp , in rest ce sa mai zic ... mai incearca cu tuneup utilities sa iti faca putin curat prin pc ...

Nu este necesar o reinstalare Windows. Virus criptat?!?! Wut?! Cel mai probabil ai luat un bitcoin miner. Probleme nu se rezolva direct din registrii decat atunci cand esti constient de ceea ce faci. TuneUp Utilities consuma mult, o alternativa free si light este CCleaner sau chiar una mai completa, Advanced System Care.

Poate vrei sa ne explici ce cauta codul de cs pe desktop-ul tau?!


@Razzor: Cvar-urile cl_backspeed, cl_forwardspeed, cl_sidespeed trebuie setate la aceeasi valoare, altfel vor aparea probleme la miscare.

@iSwearSheWas18: Scrie in consola "net_graph 3", fara ghilimele, astfel in coltul din dreapta-jos (default) iti va aparea niste date. Uita-te la loss si choke. In caz ca loss-ul sau choke-ul este mare, modifica valoriile cl_cmdrate si cl_updaterate pana cand vezi ca valoriile celor 2 (loss si choke) sub 1.

Tim3^sh0T
01-10-2014, 07:07 PM
Poate vrei sa ne explici ce cauta codul de cs pe desktop-ul tau?!


vrei sa fiu sincer ?:)) il folosesc pe un server strain de zp , e pe levele , folosesc doar norecoil :) , codul e detectabil stai linistit , daca intram cu el pe unu dintre serverele wargods eram banat pana acum :) , serverul ala , bn ca sunt 2 :)) sunt ca un fel de sate fara caini , sunt admini dar sunt prea "buti" ca sa isi dea seamna de asta , numai cu aim sa nu intri si cu speed ca te prinde , cu speedu daca sti ce sa faci nu te prinde :)) credema ca am downloadat vreo 20 coduri de cs credca am luat si virusi , pana sa gasesc unu care sa aiba norecoil si sa imi mearga :))

iSwearSheWas18 :O
06-10-2014, 01:42 PM
A mers tiger Thanks :P